DUYURU 1 Test Link
DUYURU 2 Test Link
DUYURU 3 Test Link

Konu: [HABER] Yakıt ücretini kendi ödeyen otomobiller geliyor
#1
resim

Barselano’daki MWC etkinliği sırasında yeni geliştirdiği teknolojiler hakkında örnek uygulamaları sergileyen Visa’nın, yakıt parasını ödeyen otomobil uygulaması büyük ilgi topladı.
Visa’nın Honda ile ortak olarak gerçekleştirdiği örnek uygulamada, yakıtı azalan araç sürücüyü en yakın benzin istasyonuna yönlendirdikten sonra araç pompadan aldığı yakıtın faturasını pompadan öğreniyor ve ödeme işlemi içn sürücüden onay alarak ödemeyi istasyonun banka hesabına geçiriyor.
Otomobil ayrıca akaryakıt istasyonundaki mağazadan kullanıcının şipariş edeceği yiyecek içekler için de menüyü aracın ekranına yansıtıyor ve şoförün dokunmatik ekran üzerinden sipariş vermesini sağlıyor. Elbette siparişin ödemesini de yine araca entegre edilmiş Visa ödeme sistemiyle yapıyor.
Aynı sistem, akıllı evlerdeki buzdolapları veya benzer internet nesneleri için de kullanılabiliyor.
Visa yeni sistei şimdilik demo olarak sundu ancak yakın gelecekte otomobillerimizin ve evlerimizin nasıl akıllanacağına dair önemli bir bilgi vermiş oldu.


Alıntıdır.
resim
Ara
Cevapla


Anahtar Kelimeler

Yakıt ücretini kendi ödeyen otomobiller geliyor indir, Yakıt ücretini kendi ödeyen otomobiller geliyor Videosu, Yakıt ücretini kendi ödeyen otomobiller geliyor online izle, Yakıt ücretini kendi ödeyen otomobiller geliyor Bedava indir, Yakıt ücretini kendi ödeyen otomobiller geliyor Yükle, Yakıt ücretini kendi ödeyen otomobiller geliyor Hakkında, Yakıt ücretini kendi ödeyen otomobiller geliyor nedir, Yakıt ücretini kendi ödeyen otomobiller geliyor Free indir, Yakıt ücretini kendi ödeyen otomobiller geliyor oyunu, Yakıt ücretini kendi ödeyen otomobiller geliyor downloadKonuyu Okuyanlar
1 Ziyaretçi

Hızlı Menü: